Demo Mode
← Home
Exit

Physics · Practice · Easy

Kinematics

07:30
Question 1 of 5Physics
+4 / −1
A particle moves along a straight line with velocity v = 6t² − 4t + 2 m/s. What is its displacement during the interval t = 0 to t = 3 s?